چگونه یک کولرگازی(اسپلیت) مناسب خریداری کنیم ؟

چگونه یک کولرگازی(اسپلیت) مناسب خریداری کنیم ؟

? How to buy a suitable air conditioner
در روزهای گرم تابستان افراد زیادی قصد خرید کولرگازی دارند که در این مقاله به برخی موارد راهنمای خرید کولرگازی مناسب اشاره می کنیم .

کولرهای گازی اسپیلت
کولرهای گازی اسپیلت شامل دو قسمت می شوند یک قسمت آن که پنل نام دارد در داخل فضای اتاق و قسمت دیگر آن که کمپرسور نام دارد در خارج اتاق نصب می شود کمپرسور دستگاه به دلیل ایجاد سر و صدا دورتر از پنل قرار می گیرد ای نوع از کولرگازی ها برای نصب به فضای بیشتری نیاز دارند .

کولرگازی پرتابل
کولرگازی پرتابل برخلاف کولرگازی اسپیلت از یک دستگاه تشکیل شده و قسمت خارجی ندارد اگر سر و صدای زیاد این نوع دستگاه ها را نادیده بگیریم قدرت خنک کنندگی زیادی دارند .

کولرگازی پنجره ای
این نوع از کولرگازی ها مناسب فضاهای کوچک هستند و به گونه ای طراحی شده اند که در داخل یک جعبه قرار می گیرند،عملکرد این نوع از کولرگازی ها به گونه ای است که هوای سرد از قسمت داخلی آن وارد و هوای گرم از قسمت خارجی آن خارج می شود .

کولر گازی ایستاده
این نوع از کولر گازی ها نسبت به سایر مدل ها متفاوت تر است و کاربرد استفاده آن بیشتر در اماکن عمومی است اما با این حال اگر در فضای منزل امکان نصب کولرگازی نباشد از کولرگازی ایستاده استفاده می کنند .

تشخیص ظرفیت صحیح کولرگازی
یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب کولرگازی متراژ اتاق یا خانه است ، BTU کولرگازی بین 5000 تا بالاتر از 20000 می باشد

چه ظرفیتی از کولرگازی را انتخاب کنیم؟
در ابتدای امر باید تصمیم بگیریم چه نوع کولرگازی مورد نیازمان است؛ در چه فصلی از سال می خواهیم از آن استفاده کنیم ؟فضای خالی چه قدر است ؟ چگونه می خواهیم نصب کنیم ؟

انتخاب کولرگازی اینورتر مناسب
سرمایش و گرمایش : اگر از هیچ سیستم گرمایشی دیگری استفاده نمی کنید این نوع از کولرها نسبت به وسایل گرمایشی دیگر با هزینه ی کمتر محیط را گرم می کند .

رطوبت !
آب و هوای محیط را در نظر بگیرید که گرم و مرطوب یا شرجی باشد و به این نکته در هنگام خرید کولرگازی توجه کنید زیرا برخی کولرهای گازی قدرت کنترل رطوبت را دارند .

فضای اتاق
اگر برخی از کولرها بزرگتر و قدرتمند تر هستند دلیل بر بهتربودن آن نمی شود اگر از ظرفیت مناسب برای فضای دلخواه استفاده کنید باعث بهره وری بهتر و کاهش رطوبت هوا و کاهش هزینه می شود .

BTU
واحد اندازه گیری انرژی گرمایشی در سیستم های برودتی و حرارتی است .

کمپرسور کولرگازی
کمپرسور کولرگازی باعث افزایش فشار گاز از طریق فشرده کردن گاز می شود .

کمپرسور پیستونی
در این نوع از کمپرسورها از یک پیستون درون سیلندر استفاده می شود که ظرفیت آن 16000 تا 37000 بی تی یو و نام دیگر آن کمپرسور رفت و برگشت است مهم ترین عیب آن تولید صد ای زیاد است .

کمپرسور روتاری
دارای مکانیزم چرخشی است در محیط هایی که حجم فشار هوا بالاست از آن استفاده می شود ،صدای کمتری ایجاد می کند و ظرفیت های 6000 تا 35000 را تولید می کند .

کمپرسور اسکرول
دارای بهترین عملکرد نسبت به سایر کمپرسورها میباشد ولی استفاده از آن کم تر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *