تنظیم کولرگازی توسط ریموت کنترل در زمستان

تنظیم کولرگازی توسط ریموت کنترل در زمستان

Air conditioner adjustment by remote control in winter
ابتدا کولرگازی را خاموش می کنیم
ابتدا باید کنترل کولرگازی را تنظیم کنیم : به منظور اینکار ابتدا ریموت کنترل را از جلوی چشمی اسپلیت داخلی دور نگه میداریم :
اگر روی ریموت کنترل کلید منو نداشت با امتحان کردن دکمه های دیگر متوجه تغییر منو می شویم نمادهایی مانند علامت برف ، قطره آب و خورشید روی ریموت کنترل نمایش داده می شود یا فلشی روی صفحه نشان داده می شود که با حرکت آن تغییر کرده و روی گزینه های AUTO – COOL-DRY-HEAT-FAN می رود .
با گذاشتن روی گزینه HEAT یا علامت خورشید ، اسپلیت روی گرما می رود و حال باید دمای مورد نظر برای گرمای محیط را تنظیم کنید ، برای این منظور از گزینه TEMP ( که به صورت فلشی بالا و پایین است) درجه گرما را تغییر می دهیم.
معمولا اگر دمای کولرگازی شما روی 28 یا 30 درجه باشد گرمای مطبوع را به شما می دهد که باعث می شود موتور دستگاه استراحت بیشتری کند و مصرف برق پایین بیاید اگر با این درجه احساس گرمای زیادی داشتید می توانید دما را روی 26 یا 27 درجه تنظیم کنید .
نکته : در بعضی از اسپیلت ها می توان را تا 33 درجه تنظیم نمود.
بعد از اینکه موارد بالا را بطور کامل تنظیم کردید باید ریموت کنترل را خاموش کرده و پس از خاموش کردن حالا ریموت کنترل را جلوی دستگاه اسپلیت بگیرید و دستگاه را روشن کنید .
نکته قابل توجه این است که اسپیلت در همان لحظه شروع به باد زدن نمیکند ابتدا موتور بیرونی روشن می شود و لوله ها داغ می شود و سپس پانل داخلی شروع به وزیدن باد گرم می کند .
زمان تقریبی تا وزیدن باد گرم بین 5 الی 10 دقیقه می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *