مقایسه کولرگازی(اسپلیت) و کولر آبی

مقایسه کولرگازی(اسپلیت) و کولر آبی

Comparison of air conditioners and water coolers
مقایسه کولرگازی و کولرآبی منسوخ شده …
هنوز هم در منازل کولرهای آبی منسوخ شده دیده می شود کولرهایی که روند خنک سازی آن با استفاده از تبخیر قطرات بسیار کوچک آب که با هوا در آمیخته شده ایجاد می گردد البته استفاده از این کولرها در شهرهای خشک آب و هوایی مرسوم تر بوده اما عدم رعایت اصول بهداشتی وایمنی آن ها را در الویت آخر قرار می دهد
در شهرهای مرطوب آب و هوایی هم با توجهبه مصرف کم برق و قیمت اولیه باز هم توصیه به استفاده از کولرهای آبی به علت عدم هماهنگی مناسب با شرایط آب و هوایی نمی شود .
کولرهای آبی کاملاً در معرض گرد و خاک و هوای آلوده هستند و استفاده از آنها به علت رطوبت بالا ، آلودگی ها و عوامل بیماری زا به راحتی وارد ساختمان می شود و عوارض استشمام این آلودگی ها حساسیت های ریه ، سردرد، گرفتگی بینی ،گلودرد و … می باشد .
کولرگازی عصر نوین
کولرهای گازی (اسپلیت) که امروزه شاهد تقاضای زیاد مصرف کنندگان در صف خرید آن هستیم آن هم در تمام شهرها اعم از مناطق خشک و مرطوب (در سالهای گذشته فقط در مناطق شرجی استفاده می شد ) محاسن بیشتری نسبت به کولرهای آبی دارا می باشد .
مهم ترین مزیت کولرهای گازی عدم رطوبت آنها می باشد ، این نوع از کولرها از هوای خود محیط تغذیه می کنند بنابراین احتمال ورود آلودگی از محیط خارجی بسیار کاهش می یابد .
مشکل اصلی این کولرها مصرف بالای انرژی است که البته با نصب کولرهای کم مصرف ( مخصوصا اینورتر) و نگهداری مناسب و با رعایت تناسب ظرفیت برودتی کولر با فضا می توان این شکل را کم و به حداقل رساند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *